سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران داکت

استفاده از سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در فصول مختلف امری رایج است. به تازگی افراد مختلف برای ایجاد سیستم گرمایشی و سرمایشی منزل یا محل کار خود، به استفاده از داکت اسپلیت‌ها روی آوردند و از آنها برای این منظور استفاده می‌کنند. میزان سرمایش و گرمایش ایجاد شده توسط داکت اسپلیت‌ها نسبت به سایر سیستم‌های دیگر سرمایشی و گرمایشی مناسب‌تر خواهد بود، زیرا به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی می‌توان سرما و گرمای منزل یا محل کار خود را به بهترین نحو تنظیم کرد. این دستگاه تقریبا شبیه اسپلیت‌های معمولی عمل می‌کند و باید به طور دوره‌ای توسط تعمیرکار داکت اسپلیت سرویس و تعمیر شوند تا در نهایت ایجاد خرابی در آنها به حداقل رسیده و از تعمیر آنها جلوگیری شود. به همین دلیل سرویس داکت اسپلیت‌ها را باید جدی بگیرید تا دیگر نیاز به تعمیر داکت اسپلیت‌ ها نباشد.

تهران داکت

داکت اسپلیت چیست؟

عملکرد داکت اسپلیت در حالت سرمایشی دقیقا شبیه کولرهای گازی عادی است که توسط فرایندهایی مانند چگالش و تبرید هوای محیط را خنک می‌کند و توسط دمنده‌های پرقدرت این هوای خنک شده را به داخل هدایت می‌کند. در حالت گرمایشی این دستگاه مانند شوفاژ عمل می‌کند. در این حالت دستگاه هوای محیط را وارد کانال‌هایی کرده و آن هوا را در مجاورت لوله‌های مسی آب گرم قرار داده و سبب گرم شدن هوای عبوری می‌شود. سپس به وسیله دمنده‌های تعبیه شده در دستگاه، این هوا به داخل منزل یا محل کار تزریق می‌شود.
این اسپیت‌ها دو تیکه هستند که بخشی از آن در خارج از محیط قرار گرفته و بخش دیگر آن در داخل محل مورد نظر که می‌تواند منزل یا محل کار باشد، قرار می‌گیرد. باید توجه داشت که در اسپلیت‌های عادی نهایتا فاصله بین دو بخش بیرونی و داخلی باید 6 متر باشد، زیرا در غیر این صورت کارایی دستگاه کاهش خواهد یافت. اما در داکت اسپلیت‌ها این مسئله بهبود یافته و این فاصله را تا 15 متر آن هم بدون افت کارایی می‌توان در نظر گرفت.

در مجموع می‌توان گفت که داکت اسپیلت‌ها از نظر کارایی و بهینه بودن در مصرف انرژی از اسپلیت‌های عادی به مراتب بالاتر بوده و به زودی جای خود را در همه اماکن اداری و مسکونی باز خواهند کرد.
به یاد داشته باشید که تهیه و استفاده از این داکت اسپلیت‌ها علاوه بر کاهش هزینه‌های اولیه نسبت به چیلرهای کوچک و بزرگ برای محیط‌های اداری و منازل بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و در بلند مدت هزینه‌های مصرف انرژی و هدر رفت آن را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.
یکی از مزایای مهم داکت اسپلیت‌ها، استفاده از هوای برگشتی برای افزایش کارایی دستگاه و مصرف بهینه انرژی از این طریق می‌باشد. یک جمله معروفی است که می‌گوید: «همیشه هوای در جریان در محیط از هوای ثابت و ساکن تمیزتر و پاکیزده‌تر است.» به همین علت همیشه پیشنهاد می‌شود در زمان رانندگی شیشه اتومبیل را کمی پایین کشیده تا تبادل هوا انجام شود.

در رابطه با داکت اسپلیت‌ها هم همین مسئله صدق می‌کند. داکت اسپلیت‌ها هوای مطبوع و خنک را به محیط تزریق کرده و از طرفی هوای گرم و کثیف را به خارج از محیط هدایت می‌کنند تا تبادل هوای مناسبی را در منزل یا محل کار ایجاد کنند. این موضوع نقش مهمی در سلامت و تندرستی افراد در منزل و محل کار خواهد گذاشت.

سرویس داکت اسپلیت

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، داکت اسپلیت‌ها نیز مانند همه وسایل دیگر در بازه‌های زمانی مشخص نیاز به سرویس دارند. مسلما سرویس این قبیل دستگاه‌ها توسط یک سرویس کار داکت اسپلیت مجرب باعث افزایش طول عمر دستگاه و بازدهی بیشتر شده و از بروز ایراد و خرابی در مدت زمان کم جلوگیری می‌کند. اگرچه با سرویس داکت اسپلیت‌ها با قطعیت نمی‌توان گفت که از بروز ایراد و خطا در دستگاه جلوگیری می‌کند، ولی از این مسئله تا حد زیادی جلوگیری کرده و امکان خرابی دستگاه را به حداقل می‌رساند. همچنین در صورتی که داکت اسپلیت شما نیاز به تعمیر پیدا کرده باشد، مطمئنا هزینه اعزام تعمیرکار داکت اسپیلیت و تعمیر آن با توجه به انجام سرویس دوره‌ای انجام شده، کمتر خواهد بود، چون آسیب وارده به دستگاه به حداقل رسیده‌است.

سرویس داکت اسپلیت معمولا با انجام بررسی و باز کردن روزنه‌های گرفته شده در کانال‌های داکت اسپلیت توسط یک سرویس کار داکت اسپلیت با تجربه  آغاز شده و سپس به بررسی لوله‌های مسی مابین هواساز و کندانسور دستگاه جهت بررسی عدم وجود نشت در لوله ادامه یافته و سپس با بررسی کمپرسور و تمیز کردن آن پایان می‌یابد. در این بررسی سرویس کار داکت اسپلیت، کمپرسور برد اصلی، فن و سایر بخش‌های مربوطه را بررسی و آزمایش می‌کند تا در صورت ایراد، عیب برطرف شده یا در صورت نیاز قطعه مورد نظر تعویض گردد. پیشنهاد می‌شود که این سرویس هر 6 ماه یک بار و قبل از استفاده در فصول گرم و سرد سال انجام شود تا دستگاه بهترین کارایی خود را داشته باشد.

تعمیر داکت اسپلیت

در صورت وجود عیب در دستگاه و عدم توانایی شما در حل مسئله، باید این کار را به متخصصان حرفه‌ای و تعمیر کار داکت اسپیلیت کاربلد بسپارید. معمولا بخش‌های هواساز و کندانسور داکت اسپلیت نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند که توسط افراد حرفه‌ای و متخصص این بخش‌ها به راحتی قابل تعمیر هستند. کندانسور یا همان یونیت خارجی داکت اسپلیت‌ها شامل لوله‌کشی، کمپرسور و غیره می‌باشد و همچنین هواساز یا همان یونیت داخلی نیز شامل فن، فیلتر، برد اصلی و غیره می‌باشد که در زمان تعمیر باید همه آنها یک به یک توسط تعمیرکار داکت اسپلیت بررسی و آزمایش شوند.

متخصصان تهران داکت با کمترین هزینه دستگاه شما را تعمیر و سرویس اساسی خواهند کرد و کار خود را شش ماه ضمانت خواهند کرد

تلفن تماس جهت هماهنگی: 09128501943

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

Phone