مقالات دیگر

نگهداری صحیح از انواع یخچال و فریزر های خانگی و صنعتی برای پیشگیری از خرابی و دریافت کارایی بهتر دستگاه های سرمایشی

یخچال های خانگی:

یخچال های خانگی یکی از ارکان بسیار با اهمیت آشپزخانه می باشد و حفظ و نگهداری صحیح از این دستگاه از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که عدم رسیدگی و نگهداری صحیح یخچال و فریزر آسیب های جدی به دستگاه وارد میکند.

روش هایی برای مراقبت بهتر از یخچال و فریزر:

– چک کردن واشر یا لاستیک دور درب یخچال که برای مهر و موم تعبیه شده است.

یکی از موارد مهم در یخچال و فریزر لاستیک مهر و موم درب آن است که با توجه به قیمت پایین از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و می بایست دائما چک شود که پوسیدگی و پارگی نداشته باشد و یا در هنگام استفاده به آن ضربه وارد نکنیم و یا کشیده نشود و به کودکانمان نیز آموزش دهیم با لاستیک مهر و موم درب یخچال بازی نکنند و ایجاد خرابی نکنند چرا که با خرابی واشر درب ورود هوای گرم به داخل یخچال تسهیل میشود و با گرم شدن داخل یخچال فشار به یخچال افزوده میشود و موجب افزایش مصرف برق و یا حتی خرابی و فساد مواد غذایی درون یخچال میشود.پس باید بصورت مدام واشر راچک کنیم و آن را شستشو دهیم و در صورت پوسیدپی و گارگی به سرعت برای تعویض آن اقدام کنید.برایت تعویض واشر درب یخچال می توانید با کارشناسان تهران داکت تماس بگیرید.

یخچال فریزر سرویس تعمیر فیلتر برفک

-یخ زدگی یا برفک یخچال فریزر و به اصطلاح جا یخی یخچال های قدیمی:

برای از بین بردن یخ های ایجاد شده در یخچال های قدیمی میتوانید خودتان اقدام کنید. به این صورت که اول دستگاه را از برق جدا میکنیم سپس درب یخچال را باز میگذاریم و بعد از اینگه یخ ها آب شد درون آن را کاملاً تمیز کنید و خشک کنید سپس به برق بزنید و استفاده نمایید.

در یخچال های جدید که سیستم ضد یخزدگی یا آنتی فراست دارند یخ زدگی اخطاریست به خرابی سیستم که می بایست توسط کارشناسان تهران داکت بررسی و در صورت لزوم تعمیر و سرویس شود چرا که ممکن است نقص فنی در سیستم گسترش پیدا کند و خسارت سنگین در پی داشته باشد.

-گند زدایی مرتب یخچال با مواد خاص شستشوی یخچال فراموش نشود.

یخچال ها را بصورت دوره ای گندزدایی کنید و کثیفی های کف طبقات را پاک کنید تا به مرور باعث بوی بد بخچال نشود و روی تحویه یخچال تاثیرات منفی نگذارد.

-یخچال و فریزر ها را کنار پنجره ها و کلا نور مستقیم خورشید قرار ندهید و مراقب باشید دستگاه های گرمایشی از یخچال فاصله داشته باشند.

-فیلتر ها را بنا به عمر مفیدی که دارند استفاده و سپس تعویض نمایید.(به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعویض فیلتر نکنید)

-پشت یخچال و فریزر ها می بایست حدود 15 سانت از دیوار ها فاصله داشته باشد.

-دستگاه خود را حتما تراز کنید چرا که کج بودن دستگاه تاثیرات مخربی روی موتور و کارکرد دستگاه میگذارد.

-مواد غذایی مختلف را در هم و بصورت تل انبار روی هم نریزید

-برای نگهداری مواد غذایی در یخچال آنها درون ظروف مخصوص درب دار گذاشته سپس درون یخچال قرار دهید.

این موارد در یخجال فریزر های صنعتی هم صدق میکند و می بایست شرکت ها، فروشگاه ها و … هم این موارد را رعایت نمایند.

در صورت وجود هر گونه مشکلات فنی با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در سریعترین زمان برای سرویس دستگاه شما اقدام نمایند و بعد از تعمیر و سرویس ضمانت نامه کتبی دریافت نمایید.

مشاوره در خصوص مشکلات احتمال خود و یا مشاوره برای خرید لوازم سرمایشی خود را می توانید بصورت رایگان از ما کارشناسان ما دریافت نمایید.

انواع مدل هایی که در تهران داکت سرویس و تعمیر میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

Phone