استیو جابز

موسس شرکت اپل

استیو جابز در ۲۴ فوریه سال ۱۹۵۵ در سان فرانسیسکو از مادری به نام خوان کارول شیبل و پدری سوری و مسلمان به نام عبدالفتاح جان جندلی ،که هردو دانشجو بودند، زاده شد.آن دو در آن زمان هنوز با هم ازدواج نکرده‌بودند.هنگامی که استیو به دنیا آمد جندلی و دوستش خوان شیبل که هر دو ۲۳ ساله بودند نمی‌توانستند فرزندشان را بزرگ کنند. خوان که از یک خانواده مسیحی محافظه‌کار بود، نمی‌توانست خانواده‌اش را متقاعد کند که با یک عرب مسلمان ازدواج کند.

در نهایت استیو که یک عرب آمریکایی و یک آلمانی سوییسی بود، توسط پل رینهولد جابز و کلارا هاگوپیان به فرزندی پذیرفته شد. هنگامی که از پدر و مادر خواندهٔ او سوال شد، جابز با پافشاری پاسخ داد که پل و کلارا جابز پدر و مادر من بودند. او بعدها در زندگی نامهٔ خود اظهار داشته که “۱٬۰۰۰ درصد آنها پدر و مادر من بودند.”هنگامی که استیو ۵ ساله بود، خانوادهٔ جابز از سان فرانسیسکو به مانتین ویو در کالیفرنیا نقل مکان کردند.مانتین ویو در سیلیکون ولی قرار داشت. استیو فرزند دره بود و روح و انرژی سیلیکون ولی بر اعماق وجود استیو تاثیر گذاشت. بعدها، پل و کلارا دختری به نام پتی را به فرزند خواندگی پذیرفتند. پل جابز که یک مکانیک ماهر کارخانه ساخت لیزر بود، مقدمات ابتدایی الکترونیک و طریقهٔ کار با دست‌ها را به پسرش آموزش داد.کلارا جابز یک حسابدار بود و به استیو خواندن را پیش از رفتن به مدرسه آموخت.

تعمیرکار چیلر دستگاه صنعتی مانند خنک کن های دستگاه CNC ، دستگاه لیز ، دستگاه تزریق و …..

CNC یا سی ان سی
Google
Instagram
Xing
Vkontakte
Twitch

– اهداف اجتماعی شدن
هدف های بنیانی فرایند اجتماعی شدن به شرح زیر :
شخص مهارت های ضروری را که برای زندگی در جامعه لازم است باید بیاموزد
شخص باید بتواند به صورت موثری با دیگران ارنباط برقرار کند و توانایی خواندن و نوشتن و سخن گفتن را فرا گیرد.
شخص باید بتواند نیاز های بدنی خود را همچون قضای حاجت ( رفع ادرار و . . . ) را با شیوه قابل قبول جامعه برآورد
فرد باید ارزشها و اعتقادات اساسی جامعه را در ذهن خود متمرکز کند

– خود

هر فرهنگ دارای عناصر مادی و غیرمادی است ، غالبا دگرگونی فرهنگی در بخش ماده رخ می دهد . مردم معمولا دگرگونی در حوزه فناوری را که در حوزه مادی فرهنگ است می پذیرند اما در هنجار ها و ارزشها و باورها کمتر تغییر ایجاد می کنند . تاخر فرهنگی ناشی از این نا همانگی است . عناصر غیرمادی سعی می کنند در میان دگرگونی های عناصر مادی فرهنگ خود را حفظ کنند ( مثلا پرادو ۲۰۱۱ ای که یک چشم نظر به آن اویزان است)

Phone